Akcia 26 – Veľká Fatra – Žiarna jaskyňa č.3

13.05.2012 Nedeľa

V Žiarnej trojke sa maká naplno a chodí sa tam aj dva tri krát do týždňa. Posledné dni bolo síce horúco, ale dnes sa riadne ochladilo. Cez deň je okolo 11°C. Keďže mám Svena v oprave/výmena spojky/ dohodol som sa s Rasťom Duchajom. Na Opli som prišiel do Jasena a po ceste som zobral aj Renátu Šajgalíkovú. Odtiaľ sme na Rasťovom Favorite odpufkali až pod Žiarnu trojku. Tesne za nami došli Šparo, Miro Kardoš, Mišo Miko a Paľo Hanula. Prezliekli sme sa a vyštverali sa k jaskyni. Po chvíli za nami ešte došli Ľubo Ballo a Ľudka Hurtová.

Chlapci niečo poopekali a pustili sa na čelbu. Jaskyňa stále púšťa a v dnešnej dobe má určite už sto metrov. Chalani sú vpredu, Rasťo s Renátou išli hneď za nimi a Ľubo s Ľudkou sa tiež išli pozrieť. Ja som sa medzitým naplazil dnu a nafotil a zameral miesto, kde by mala ísť prípadná mreža. Potom som dostal až k miestu kúsok od rebríka, no bol som sám a nebol som si istý ako sa naplaziť k rebríku, tak som to neriskoval a vrátil sa späť. Vonku som otvoril sondu asi 10 m od vchodu a zachytil som ľadový prievan. Tento kopec je hotový ementál. Okolo obeda vyliezol Rasťo, Renka, Ľubo a Ľudka. Pobrali sme sa k autu a ukončili, pre nás viac menej exkurznú, akciu.

Účastníci: Miroslav Kardoš, Michal Miko, Pavol Hanula, Ján Šparec, Rasťo Duchaj, Renáta Šajgalíková, Jozef Haráni, Ľubomír Ballo a Ľudmila Hurtová.
Foto: Jozef Haráni